Prof. Dr. Coşkun C. Baran

13.05. 1957 yılında Ankara'da doğdum. I963 yılında başlayan ilköğrenimim sırasıyla Ankara Ulubatlı Hasan İlkokulu, ABD Virginia'da Blair Jr. High School ve Maury High School'da devam ederek 1974 yılında TED Ankara Koleji'nde tamamlandı.

1975 yılında Ankara üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'ne girdim ve 1980 yılında mezun oldum.

1981 yılında aynı Fakultenin Periodontoloii (Dişetleri) Kürsüsü'ne asistan olarak atandım ve doktora çalışmama başladım. 1985 yılında "Dişeti Çekilmelerinde Uygulanan Cerrahi Yöntemlerin Karşılaştırılması" başlıklı tez konumla Ankara Üniversitesi Periodontoloji Anabilim Dalından doktoramı aldım.

Bunu takip eden yılda Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalına yardımcı doçent olarak atandım ve 1987 yılında Doçent ünvanını aldım.

1991-1992 yıllarında Showa Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi (Tokyo - Japonya) ve Pittsburg Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi'nde (PA - USA) görev yaptım.

1994 yılında Profesör oldum.

1995 yılında kısmi statü kapsamında çalışmaya başladım ve Plastdent isimli kendi özel kliniğimi kurdum. Bu tarihten 2014 yılına kadar kısmi statüde Öğretim Üyesi olarak Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı'nda ve serbest dişhekimi olarak da Plastdent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nde 18 yıl mesleğimi icra ettim.

Halen Plastdent Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği'nde çalışmaya devam ediyorum. Evli ve 2 çocuk sahibiyim.