Cerrahi Diş

Diş hekimliğinde; Ağız, diş ve çene bölgesindeki hastalıkların takip edildiği ve gerekli olduğu durumlarda tedavi yöntemlerinin belirlendiği alandır.

Yanak, damak, dil, dudak gibi yumuşak dokularla beraber diş, kemik ve eklem gibi sert dokuların hastalıklarını teşhis eder. Bu gibi durumlarda cerrahi tedaviyi, lokal-genel anestezi ya da sedasyon altında cerrahi işlemler gerçekleştirerek uygular.

Cerrahi Uygulamalarımız Nelerdir?

20 yaş dişlerinin çekilmesi, implantlar, gömülü diş operasyonları, çene kırıkları ve tümörleri, çene eklemi tedavileri,dokulardaki apse ve kistlerin iyileştirilmesi, protez ve ortodontik işlemlerden önce dokuların düzenlenmesi, kök hücre PRP tedavisi, PRF, botoks gibi başlıklar genel cerrahi uygulamalarımız kapsamında değerlendirilmektedir.

Ayrıca implantların çeneye yerleştirilmesi ve implant işlemi için gereken kemik yetersizse kemik greftleri yerleştirilmesi gibi ileri seviyede müdahaleler de bu alanda gerçekleştirilir.

Ve son olarak, doğumla gelişen ya da sonradan oluşan yüz anomalileri de cerrahi uygulamalarımız kapsamında değerlendirilir.

Tanı Koyma

Ortodonti ve protez uzmanı diş hekimleriyle ortak bir çalışma gerektiren cerrahi müdahalelerde, öncelikle röntgen gibi temel yöntemlerin yanı sıra, tomografi ve daha ileri seviyede teknikler kullanılarak tanı koyulur. Böylece operasyon öncesi doğru durum değerlendirmesi yapılarak, tedavide tam başarı sağlayabilmek için plan yapılabilir.

Konuyla ilgili daha fazlasını öğrenmek, diş hekimimizden randevu alarak muayene olmak için bize ulaşabilirsiniz.