Protez Diş

Protez diş tedavisi kişilerin günlük yaşam kalitesini direkt etkileyen özel bir uygulamadır. Bir ya da birden fazla diş kaybında, dokuların hasar görmesinde, çiğneme ve konuşma bozuklukları gibi sorunlarda protez diş tartışmasız en etkili tedavi yöntemidir.

Yaşadığı yapısal bozukluklar sebebiyle; gülerken ağzını kapatan, dişlerinin görüntüsünden dolayı kendine güveni azalan ve bu şekilde yaşamaya kendini alıştıran kişilerde protez diş oldukça hızlı ve kalıcı çözümler sunar. Eskiden zorlu bir tedavi sayılabilen protez diş uygulaması, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle kısa sürede - pratik şekillerde tamamlanabiliyor. Bazen saatler içerisinde kişiler, kusursuz bir ağız-diş estetiğine kavuşabiliyorlar.

Protez Diş Yaptırmak Ağrılı mıdır?

Protez diş tedavisi kısa sürede sonuç vermesinin yanı sıra, ağrısız bir işlem olmasıyla bilinir. Yapılan araştırmalar ve kliniğimizde tedavi gören hastalarımızdan bugüne kadar aldığımız geri dönüşümler bu yöndedir. Dişle ilgili fobisi olan hastalarımıza işlemler hakkında detaylı bilgi vererek, öncelikle onların rahatlamasını sağlamaktayız.

Protez Diş Tedavisinden Sonra Bakım;

Protez diş tedavisinden sonraki ilk günlerde ‘alışma süresi’ önemlidir. Birkaç gün boyunca zorlanma yaşanması normaldir. Günlük diş bakımımıza gösterdiğimiz özen, protez dişler için de geçerlidir. Kişilerin durumuna göre, diş hekiminin verdiği günlük bakım önerileri mutlaka dikkate alınmalıdır. Protezlerin çeşitleri ve uygulama / kullanılan malzeme açısından farklı özelliklerde olanları mevcuttur.

Konuyla ilgili daha fazlasını öğrenmek, diş hekimimizden randevu alarak muayene olmak için bize ulaşabilirsiniz.