Estetik Diş

Diş estetiği günümüzde kişilerin estetik beklentilerini ‘tatmin edici’ boyutlarda karşılayan, tek seansta etkili sonuç verebilen, ağrısız ve oldukça yaygın bir uygulamadır. Teknolojik imkanların çoğalması sayesinde, diş hekimleri görünümüyle ilgili şikayeti olan kişilere ufak dokunuşlar yaparak; ‘fark yaratan’ çözümler sunabilmektedir.

Diş estetiği yaptırmak isteyen kişilerde tasarıma karar verilirken; kişinin cinsiyeti, dişlerin ağızdaki yerleşimi, dudak ve diş etlerinin yapısı dikkate alınır.

Diş Estetiğine Neden İhtiyaç Duyarız?

Yüz estetiğinde ‘diş’ faktörü oldukça etkilidir. Dişler, insanlarla ilişkilerimizden; iş hayatındaki başarıya ve kişisel özgüven ihtiyacımıza kadar birçok konuda söz sahibidir. İletişim kurarken bakışlardan sonra etki bırakan ikinci bölge üst ön dişlerdir. Diş estetiği, kalıcı ve invaziv yöntemleri sayesinde, kişilere ‘tamamlayıcı’ bir özgüven desteği sağlar.

Diş Estetiği Teknolojisinden Kimler Yararlanabilir?

  • Dişlerinde kırık ya da boşluk olan kişiler

  • Dişlerinde yapısal olarak bozukluk bulunanlar

  • Dişlerinde renk değişimi ya da aşınması olanlar

  • Gülümserken diş etlerinin görünmesinden rahatsız olanlar

 Diş Estetiğinin Avantajları

  • Diş estetiği sayesinde bazı durumlarda dudak dolgusu ve botoks gibi estetik müdahalelere ihtiyaç kalmaz. Dişler üzerinde yapılabilecek ufak işlemlerle estetik görüntü doğal bir şekilde sağlanabilir.

  • Diş estetiği, yaş ilerlemesiyle beraber kişilerin yüzünde oluşan değişime karşı ‘gençleştirici yöntem’ olarak kullanılır. Ağız yüksekliği, dişlerin hasarı, dudak köşelerinin düzeltilmesi gibi detaylar üzerinde çalışılarak, daha genç bir görüntüye ulaşılır.

  • Diş estetiği kişilerde mutlu gülüşler ve daha özgüvenli bir duruş sağladığı için, psikolojik olarak kesinlikle ‘iyileştirici’ bir tedavidir.

 Söz konusu kişisel bakım olunca, günümüzde kadınlar ve erkekler, artık güzellik merkezlerine gitmek yerine ‘diş hekimlerine’ gidiyorlar dersek; abartı sayılmaz. Görüntüsüyle ilgili ‘gerçek’ bir değişim yaşamak isteyen herkes, 18 yaşından büyük olması halinde, diş estetiğinden yararlanabilir.

Konuyla ilgili daha fazlasını öğrenmek, diş hekimimizden randevu alarak muayene olmak için bize ulaşabilirsiniz.